Přednášky

Přednášky - Nadivoko

Přednášky Nadivoko jsou doplňkovým zdrojem informací v projektu Poznávání podstaty. Nováčkům doporučuji začít se základními přednáškami, které nalezneš také na této stránce. Přednášky Nadivoko vznikají kvůli potřebě prezentovat základní myšlenky zásadních témat při investici menšího množství energie a času. Z tohoto důvodu jsou přednášky pouze ve formě videa na YouTube, kanál Poznávání podstaty. Kvůli omezené přípravě v přednáškách nemusí zaznít vše podstatné a i forma přednášek  jeví sníženou kvalitu. Na druhou stranu nejsou tyto přednášky takové "lidštější". V těchto přednáškách by mělo zaznít mnoho podnětných myšlenek, které by měly být dále hodnoceny, rozvíjeny a aplikovány v rámci komunity projektu Poznávání podstaty.

toto je 4. přednáška Nadivoko ze 3. ročníku projektu Poznávání podstaty. Přednáška má tedy označení PND 4. Tato přednáška se věnuje 3. části Emocí, konkrétně jejich vlivu na skupiny a jejich fungování. Určitě tam najdete mnoho zajímavých postřehů a podnětu k zamyšlení 😊.

toto je 3. přednáška Nadivoko ze 3. ročníku projektu Poznávání podstaty. Přednáška má tedy označení PND 3. Tato přednáška se věnuje 2. části Emocí, konkrétně jejich vlivu na jednotlivce. Určitě tam najdete mnoho zajímavých postřehů a podnětu k zamyšlení 😊.

toto je 2. přednáška Nadivoko ze 3. ročníku projektu Poznávání podstaty. Přednáška má tedy označení PND 2. Tato přednáška se věnuje 1. části Emocí, konkrétně jejich podstatě. Pokud odhlédneme od přednášky PND 1, která byla rozhovorem, tak je tato přednáška asi vlastně 1. přednáškou Nadivoko na celém světě 😀. Je tedy rozhodně unikátní! Já...

Přednášky - základní

Základní přednášky jsou naprostým středobodem projektu Poznávání podstaty (zde začni). Přednášky jsou k dispozici ve formě videa na YouTube, kanál Poznávání podstaty. Dále jsou přednášky v textové formě na webu projektu. Každá přednáška je zaměřena na určité téma, které je v ní popsáno do hloubky. V přednáškách je také kladen velký důraz na souvislosti, protože bez nich je přínosnost myšlenek velmi omezená. Více o přednáškách - zde

já jsem Diskutér a vítám vás u přednášky č.17 projektu Poznávání podstaty. Dnes se zaměříme na téma Pravda. Toto téma spadá do tematického okruhu Mocné pojmy.

já jsem Diskutér a vítám vás u přednášky č.15 projektu Poznávání podstaty. Protože je období Vánoc, tak se dnes zaměříme na téma Rodina. A jelikož jsou Vánoce obdobím setkávání rodiny, tak je tato přednáška zaměřena především na lepší vzájemné pochopení v rodině. Proto si například řekneme, jaký je skutečný význam rodiny v našich životech a proč...

já jsem Diskutér a vítám vás u přednášky č.12 projektu Poznávání podstaty. Tato přednáška je věnovat tématu Energie a jejímu významu v našich životech v rámci tematického okruhu Člověk. Energie dále spadá do skupiny omezených zdrojů, kterým byla věnována předchozí přednáška. Na začátek doporučuji, abyste si před shlédnutím tohoto dílu ještě jednou...

já jsem Diskutér, a právě sledujete krátké bonusové "videiko", které jsem natočil, jako reakci na dění kolem úvodních 5-ti přednášek projektu Poznávání. "Videjko" má číslo 5.1 je to tedy vložené video mezi díly 5 a 6 😊 .

já jsem Diskutér a připravil jsem si pro Vás projekt Poznávání podstaty. Dnes nás čeká 4. přednáška v rámci tohoto projektu. Tato přednáška je věnován tématu Lidská přirozenost v rámci tematického okruhu Člověk. Přirozenost je mým velmi oblíbeným tématem, takže si myslím, že zde bude zajímavých poznatků opravdu dost.