Člověk - Konkurenceschopnost - přednáška Nadivoko - PND 9

25.01.2024

Zdravím Vás lidičky,

toto je 9. přednáška Nadivoko ze 3. ročníku projektu Poznávání podstaty. Přednáška má tedy označení PND 9. Tato přednáška se věnuje tématu Konkurenceschopnost z tematického okruhu Člověk.

Ústřední bodem přednášky je definice podstaty konkurenceschopnosti. Následovně tu základní myšlenku rozvíjíme v souvislostech. Kromě toho jsou v přednášce popsány i různé skupiny lidí z pohledu přístupu ke konkurenceschopnosti. Myslím, že je zábavné i poučné se zamyslet nad tím, kdy spadáme, do jaké skupiny a jak je na tom naše okolí? Alespoň já ty skupiny tedy střídám (všechny) 😀.

Přednášky Nadivoko prostě nebudou mít jednotnou formu, budou rozvážnější (budou pomalejší) a formulace myšlenek bude prostě hovorovější (nebudu používat zcela vyšperkované věty). Mě tedy trošku chybí ta větší hloubka myšlenek a ty uhlazené formulace (jsem prostě perfekcionista 😀). Přesto si myslím, že mají tyto přednášky v projektu své místo. Díky pomalejšímu tempu totiž snad bude snazší pochytit jednotlivé myšlenky. Kromě toho je tvorba těchto přednášek o něco snazší ale ty zásadní myšlenky by v nich prostě zaznět měly. A výhodu spatřuji i v nové formě, protože se přeci nechceme nechat unudit stereotypem 😀. Takže věřím, že se Vám přednášky Nadivoko budou líbit a že v nich naleznete i něco užitečného a zajímavého. Prostě doufám, že si díky nim zdokonalíte svůj světonázor 😀. A ještě dodám, že jsou tyto přednášky kvůli své formě výhradně ve formě videa na YouTube.

Věřím, že se Vám tato přednáška bude líbit

Váš Ondra Kovanda (Diskutér)