Mocné pojmy - Morálka - přednáška Nadivoko - PND 8

28.12.2023

Zdravím Vás lidičky,

toto je 8. přednáška Nadivoko ze 3. ročníku projektu Poznávání podstaty. Přednáška má tedy označení PND 8. Tato přednáška se věnuje tématu Morálka z tematického okruhu Mocné pojmy.

V této přednášce nejdříve probereme účel a podstatu morálky. Pak se zamyslíme nad naším přístupem k morálce. Následovně zhodnotíme, jestli jsme spokojení se stavem naší morálky a s hodnotami společnosti. A na závěr se budeme bavit o tom, když bychom chtěli něco změnit. 

Přednášky Nadivoko prostě nebudou mít jednotnou formu, budou rozvážnější (budou pomalejší) a formulace myšlenek bude prostě hovorovější (nebudu používat zcela vyšperkované věty). Mě tedy trošku chybí ta větší hloubka myšlenek a ty uhlazené formulace (jsem prostě perfekcionista 😀). Přesto si myslím, že mají tyto přednášky v projektu své místo. Díky pomalejšímu tempu totiž snad bude snazší pochytit jednotlivé myšlenky. Kromě toho je tvorba těchto přednášek o něco snazší ale ty zásadní myšlenky by v nich prostě zaznět měly. A výhodu spatřuji i v nové formě, protože se přeci nechceme nechat unudit stereotypem 😀. Takže věřím, že se Vám přednášky Nadivoko budou líbit a že v nich naleznete i něco užitečného a zajímavého. Prostě doufám, že si díky nim zdokonalíte svůj světonázor 😀. A ještě dodám, že jsou tyto přednášky kvůli své formě výhradně ve formě videa na YouTube.

Věřím, že se Vám tato přednáška bude líbit

Váš Ondra Kovanda (Diskutér)