"Muži i ženy mají svá nezastupitelná místa"

02.03.2023

Citát 50, autor - Ondřej Kovanda (Diskutér)

Nejlepších výsledků dosáhnou muži a ženy společně. Každý prostě vyniká v něčem jiném.
Nejlepších výsledků dosáhnou muži a ženy společně. Každý prostě vyniká v něčem jiném.

Klíčové souvislosti:

  1. Kvůli genetické různorodosti mají dětičky dva biologické rodiče, otce a matku. Děti pro své dospívání a rozvoj potřebují především zázemí, bezpečí, podporu, inspirativní prostředí a pochopení. Proto příroda přišla s fikaným řešením. Ženám a mužům přidělila jiné silné stránky, aby dohromady dokázali zajistit dětem vše potřebné. Ženy dostaly dar budovat vhodné zázemí pro rodinu. Dále jsou citlivé a láskyplné, díky čemuž urovnávají veškeré spory a stávají se samotným středobodem celé rodiny. Jenže díky té citlivosti mohou být ženy napadnutelné a zneužitelné. Proto spočívá hlavní úloha mužů v ochraně rodiny a v poskytování všeho potřebného k budování rodinného zázemí. Muži a ženy se vzájemně doplňují, tím tvoří úžasnou rodinu. 😊
  2. Každý jsme ovšem jiný. Proto jsou někteří muži spíše starostlivé dušičky a některé ženy zase bojovnice. Ono na tom ale zase tolik nesejde. Důležité je především to, aby si rodina, jako celek, dokázala poradit se všemi situacemi. Rozdělení kompetencí opravdu není zásadní.
  3. Dnešní svět je ovšem podle mě přehnaně zaměřený na výkonost a na efektivitu. Měřítkem úspěchu se stal majetek a sociální postavení. Proto se svět řídí převážně logikou, pro city často místo nezbývá. Především pro ženy to může být těžké, protože jejich hlavní silné stránky bývají nedoceněné. Často pak musí volit mezi využíváním svých přirozeně silných stránek a tím, aby byly považovány za úspěšné. Řekl bych, že si ženy zaslouží větší respekt a uznání za činností, ve kterých muže převyšují. Myslím si, že by dnešnímu světu prospělo zpomalení a větší citlivost, kterou by mu dokázaly ženy vtisknout. Já bych jim tu šanci dal 😊.

Citát ve formě plakátu A4:

Pod textem je možné stáhnout citát ve formě plakátu PDF. Povoluji vylepení plakátu na ta místa, kde to není zakázáno právními předpisy. V případě potřeby úpravy plakátu (např. oprava případné pravopisné chyby) mě, prosím, kontaktujte mailem a já Vám dodám plakát opravený.

Diskutér