"Aktuální kvalita života není tou nejlepší prioritou"

04.05.2023

Citát 54, autor - Ondřej Kovanda (Diskutér)

Pohodlný život je lákavou pastí
Pohodlný život je lákavou pastí

Klíčové souvislosti:

  1. Jasně, jsme mladí, krásní, zdraví, bez závazků, máme vysoké příjmy a v kariéře stoupáme rychle! Život je fakt úžasný a svět nám prostě leží u nohou! Proč tedy něco měnit?! Proč se zabývat společenskými problémy, problémy okolí a naší budoucností?!... Hlavně kvůli pomíjivost a křehkosti současného světa. Za několik desítek let bude náš svět jiný a se současným přístupem v něm obstát nemusíme. Mládí zmizí v trapu, zdraví nás opustí, z práce nás vyhodí, bude nám chybět rodina a třeba vypukne válka. Celý svět se prostě zcela jistě zásadně změní. Vzpomeňme jen na to, jak jej za několik desetiletí změnily počítače, mobily, televize, ale i banky a reklamy. My teď kvůli těm změnám sice máme pohodlnější život, ale omezujeme pohyb a necháváme svůj život řídit médi a společností (tedy těmi, kterým na nás moc nezáleží). Třeba takové utrácení peněz a zadlužování je tak snadné, že mnoho lidí končí v exekucích. Také se zdá, že vrůstá obliba života bez rodiny a bez dětí, tedy bez naplnění. Vážné dopady bude mít jistě i nepřetržitý sběr osobních údajů. Tyto údaje budou kromě marketingu sloužit i k vydírání, abychom byli poslušní a nevzdorovali elitám. Kvalitní marketing vede k vysokým životním nákladům a kvůli nemožnosti vzdoru není již třeba usilovat o spravedlivost příkazů. A takto se to novodobé otroctví rozvíjí dosti rychle. Máme tedy zdánlivou svobodu, ale jsme zaháněni do kouta.
  2. Proto mysleme na budoucnost a na své budoucí potřeby! Mysleme na to, že je nyní život dlouhý a ze současného pohodlí a úspěchů nám ve stáří zbydou jen vzpomínky. Nepropásněme časově omezené možnosti (především založení rodiny)! Nenechme se zlákat pohodlím, pokud to může vést ke snížení naší samostatnosti! Mějme tedy kvalitní vizi na celý život a nenechme se zaskočit změnami! 😊

Citát ve formě plakátu A4:

Pod textem je možné stáhnout citát ve formě plakátu PDF. Povoluji vylepení plakátu na ta místa, kde to není zakázáno právními předpisy. V případě potřeby úpravy plakátu (např. oprava případné pravopisné chyby) mě, prosím, kontaktujte mailem a já Vám dodám plakát opravený.

Ondřej Kovanda (Diskutér)