"Úspěšná změna vychází z odhodlání a z pochopení podstaty"

29.12.2022

Citát 41, autor - Ondřej Kovanda (Diskutér)

Klíčové souvislosti:

  1. Každý máme nějaký světonázor a nějaké zvyklosti. A každý jistě máme i prostor k jejich zlepšení 😊. Představíme si to na příkladu, kdy jsme zvyklí problémy neřešit. Prostě nemusíme moc plánovat a můžeme žít spontánně. Navíc jistě víme, že se většina hrozeb nenaplní. No a ty případné problémy přeci nějak zvládneme, nebo je za nás vyřeší někdo jiný 😊... Občas se to ale sejde tak, že nás některé problémy naprosto zničí. Prostě se takto můžeme dostat do bezvýchodné situaci. Co tedy s tím?
  2. Hold se prostě musíme naučit čelit hrozbám preventivně. Ono se to řekne lehce, ale stojí to spoustu práce a musíme změnit způsob svého uvažování. Prvně se musíme naučit plánovat a převzít zodpovědnost za svůj život. Kromě toho se musíme neustále učit zvládat nové situace, a to i ty, které zprvu vypadají neřešitelně. A k tomu potřebujeme to odhodlání. Naše odhodlání prochází ovšem mnoha zkouškami. Těmi jsou například přípravy na plané hrozby. V těchto chvílích mysleme na to, že právě odhodlání potřebujeme ke zvyšování své hodnoty, samostatnosti a sebejistoty. 
  3. No a znalost podstaty potřebujeme k výběru vhodných cílů a efektivních řešení. Navíc díky ní dokážeme úspěšně zvolit ta témata, která reálně dokážeme ovlivnit. Znalost podstaty tedy vychází z kritického myšlení, z nadhledu a z neustálého poznávání světa. A takovým základem při poznávání podstaty jsou vhodně stanovené životní cíle, znalost smyslu život a nadhled. Při změně tedy potřebujeme znát její opodstatnění, pravidla hry, a že to snadno nevzdáme. 😊 

Citát ve formě plakátu A4:

Pod textem je možné stáhnout citát ve formě plakátu PDF. Povoluji vylepení plakátu na ta místa, kde to není zakázáno právními předpisy. V případě potřeby úpravy plakátu (např. oprava případné pravopisné chyby) mě, prosím, kontaktujte mailem a já Vám dodám plakát opravený.

Diskutér