"Pud sebezáchovy potřebuje zadní vrátka"

10.11.2022

Citát 34, autor - Diskutér

Klíčové souvislosti:

  1. Pud sebezáchovy je zodpovědný za to, abychom zůstali živí a konkurenceschopní. Z toho důvodu je výhodné, abychom měli při našich rozhodnutích možnost volby. Musíme na sobě tedy neustále pracovat. Pokud ztratíme práci, nebo pokud se v ní vyskytnou nepřekonatelné problémy, musíme si dokázat najít jinou. Ve vztazích zase nesmíme být za otloukánky, kteří jsou odkázání na vrtochy druhých. V případě rozpadu vztahu musíme být schopní vybudovat vztah jiný. Nesmíme být prostě výlučně vázáni k určité myšlence, osobě, nebo čemukoliv jinému. Takováto situace nás totiž nutí "hrát na jistotu". To s sebou nese zbytečné ústupky. Tím pak totiž degradujeme, ztrácíme své schopnosti a pro druhé se stáváme nezajímavými a často i nudnými. A s tímto přístupem ztratíme středobod našeho světa mnohem pravděpodobněji, než kdybychom se na něj tolik neupínali 😊.
  2. · Pokud jsme vázaní pouze na jednu možnost, tak jsme jako boxer v koutě. Prostě nemáme kam ustoupit, což nás činí extrémně zranitelné. Příchozí ránu buď vykryjeme, nebo nás zraní. Ve skutečném životě se jedná například o situace, kdy nemáme finanční rezervu, kdy jsme vázání pouze na určitou osobu, kdy je pro nás naše práce vším, nebo když zasvětíme celý život jednomu projektu. V těchto případech stačí, abychom přišli o to jediné, co máme a pohroma je na světě! Ano, věnujme se tomu, co nám dává smysl. Buďme ovšem připraveni na to, že o to můžeme přijít! Proto mějme více zájmů a pracujeme na sobě, ať jsme schopni příchozí pohromy překonat. UDRŽUJME SI MOŽNOST VOLBY 😊!

Citát ve formě plakátu A4:

Pod textem je možné stáhnout citát ve formě plakátu PDF. Povoluji vylepení plakátu na ta místa, kde to není zakázáno právními předpisy. V případě potřeby úpravy plakátu (např. oprava případné pravopisné chyby) mě, prosím, kontaktujte mailem a já Vám dodám plakát opravený.

Diskutér