"Kdo volí pravidla, vítězí"

28.07.2022

Citát 19, autor - Diskutér

Klíčové souvislosti:

  1. Každá situace, každá myšlenka, ale i každá osoba a každá věc je spojena s obrovským množstvím souvislostí a úhlu pohledu. To znamená, že máme všichni silné a slabé stránky. Navíc máme i kladné a záporné vlastnosti.
  2. Prostě nám některé situace, ale třeba i společníci vyhovují více a někteří méně. Převážně nám vyhovují ty situace, ve kterých můžeme uplatnit kladné vlastnosti a silné stránky. Proto je v našem zájmu, aby takovéto situace tvořily maximální součást našeho života.
  3. Představme si, že se v jedné skupině sejde intelektuál, sportovec, bavič a hudebník. V této skupině budou mít členové rozdílné oblasti zájmu a asi i schopnosti. Hvězdou skupiny a středem pozor bude ten, který dokáže ze svých silných stránek učinit ústřední téma skupiny. Zbytek se asi bude nudit a nebude se cítit komfortně. Proto si zařiďme život tak, abychom byli často v situacích, kdy budeme moci využívat své silné stránky. Také dělejme to, co nám dává smysl a buďme s lidmi, se kterými si rozumíme. Nemučme se přehnaně tím, že budeme dělat to, co se doporučuje, ale nám to nesedí (snad s výjimkou hygieny a aktivit vhodných k dobrému soužití rodiny 😊).
  4. Mistry v prezentaci vlastních silných stránek jsou například celebrity, úspěšní sportovci, úspěšní podnikatelé a třeba politici. Tito lidé vynikají v nějaké činnosti, dokáží si získat pozornost ostatních a umí je velmi dobře přesvědčit o tom, že zrovna ta jejich schopnost je tou důležitou. A právě ta schopnost učit z vlastní silné stránky hodnotící kritérium vzbuzuje v ostatních respekt. A díky tomu těmto osobám můžeme přisuzovat výjimečné schopnosti i v dalších oblastech. No a pokud tyto osobnosti poznáme komplexněji, tak můžeme být i rozčarováni 😊. Schopnost volit pravidla je prostě mocným nástrojem 😊!

Citát ve formě plakátu A4:

Pod textem je možné stáhnout citát ve formě plakátu PDF. Povoluji vylepení plakátu na ta místa, kde to není zakázáno právními předpisy. V případě potřeby úpravy plakátu (např. oprava případné pravopisné chyby) mě, prosím, kontaktujte mailem a já Vám dodám plakát opravený.

Diskutér